תמונה ראשית

3 ק"מ מנתב"ג: מקווה חב"ד חדש בעיצומו של בנייה בכפר טרומן

פסילת המקווה הוותיק בכפר טרומן הובילה לבניית מקווה חדש בשיטת חב"ד * המקווה הסמוך לנתב"ג יגביר את שמירת טהרת המשפחה בקרב הנוסעים השוהים בקרבת השדה * 'מרכז מקוואות חב"ד' מסייע ומלווה את פרויקט בניית המקווה משלב התכנון ועד שלב הביצוע

לאחר שמקווה הטהרה בכפר טרומן נפסל כתוצאה מבעיה בזחילת המים ופעילותו הושבתה ללא יכולת להשיבו לתפקוד, יצא לדרך לפני מספר שנים פרויקט של בניית מקווה חדש. תהליך קבלת ההיתרים, הכנת התוכניות ואישורן נמשך זמן רב, כשלאורך כל הדרך לצד פעילי חב"ד בכפר הרב בנימין ומזי הרוש המסורים בכל מאודם להפצת יהדות בכפר בכלל ולקידום בניית המקווה בפרט, יחד עם נשים בכפר הפועלות בנושא המקווה מזה כמה שנים, גברת ג'נט בניסטי, מנהלת הפרויקטים, גברת גיתית שפירא וגברת אביב כתב'מרכז מקוואות חב"ד' שע"י בית דין רבני חב"ד מלווה את הפרויקט כדי להבטיח שיתבצע על הצד הטוב ביותר, ושייבנה בהקדם מקווה מהודר הן הלכתית והן מעשית.

לאחר שנים של תכנון, לפני מספר חודשים פרויקט בניית המקווה בכפר טרומן יצא לדרך בשעה טובה, הודות לשיתוף פעולה מבורך עם המועצה האזורית חבל מודיעין בראשות מר שמעון סוסן והמועצה הדתית בראשות הרב משה מעטוף, שעמדו לימין הקמת המקווה לאורך כל הדרך. ואכן ב"ה בערב י"א ניסן האחרון – 120 שנה להולדת הרבי – נערכה ברוב שמחה יציקת בור הטבילה במקווה עם תורמים יקרים שהופנו לפרויקט על ידי 'מרכז מקוואות חב"ד'. התורמים, שנכחו במקום בשעת היציקה, לקחו על עצמם את עלות היציקה לזכותם להתברך בבני חיי ומזוני רוויחי.

בימים אלו המקווה נמצא בעיצומה של הבניה, כאשר 'מרכז מקוואות חב"ד' ממשיך ללוות את הפרויקט ומשתתף גם במימונו. התכנון הוא לסיים את בניית המקווה בזמן הקרוב בע"ה, ולחנוך אותו לרווחת תושבי כפר טרומן שזה זמן רב נאלצו להסתדר בחוסר מקווה ביישובם.

"המיקום של הכפר הסמוך לנמל התעופה בן-גוריון", אומר הרב חיים אליהו גלוכובסקי, רב קהילת חב"ד ברמת בית שמש ג' ומנהל המרכז, "מהווה אפשרות ללא מעט נוסעים השוהים בקרבת נתב"ג סמוך לטיסתם להיות רגועים, באשר יש מקווה סמוך מאוד למקום שהותם, ובכך יקל עליהם הדבר את שמירת טהרת המשפחה".  

פרויקט זה מצטרף לפרויקטים רבים ברחבי הארץ בהם 'מרכז מקואוות חב"ד' נחלץ לסייע ולקדם בניית מקוואות בשיטת חב"ד, בהידור ובהדר.